Daudzfunkcionālais centrs
“SOLIS AUGŠUP”

Rīgā, Mārupes ielā 14a,
Latvija, LV-1002

Administrācija:
+371 26191333
e-pasts: solis@nepaliecviens.lv

Speciālistu darba laiki un cenrādis
Pakalpojumiem pieteikties šeit

Apzinātībā balstīta stresa kontroles un atbalsta grupa vecākiem

Projekts “Apzinātībā balstīta stresa kontroles un atbalsta grupa vecākiem, kuri audzina bērnus ar funkcionālajiem traucējumiem” notiek ar Latvijas Valsts mežu un Ziedot.lv atbalstu no 2020. gada marta līdz decembrim.

Apzinātības prakse vecākiem (Mindful Parenting) ir pasaulē atzīta psiholoģiskās palīdzības metode, lai mazinātu stresu, kas saistīts ar tik izaicinošo un vienlaikus tik ļoti svarīgo uzdevumu – būt pietiekoši labiem vecākiem. Nodarbībās īpaša uzmanība ir veltīta praktiskiem vingrinājumiem, apgūstot apzinātībā balstītas stratēģijas, kas palīdz mazināt ikdienas stresu, veicina vecāku un bērnu komunikāciju, sadarbību un emocionālo labsajūtu.

Projekta ietvaros tiek īstenots 8 nodarbību cikls (+ individuālā konsultācija) vecākiem, kuri aprūpē bērnu ar autiskā spektra traucējumiem vai citiem funkcionāliem traucējumiem.

I nodarbība: Būt vecākam ir liels izaicinājums, īpaši ja audzini bērnu ar funkcionāliem traucējumiem – autopilota režīmā vai apzinātā veidā?
II nodarbība: Ar “iesācēja skatienu” atklāt savu bērnu
III nodarbība: Atgriezties mājās – savā ķermenī
IV nodarbība: Apzināta atbilde vai automātiska reakcija – kā reaģējam stresa situācijās?
V nodarbība: Nepalīdzoši uzvedības modeļi un stereotipi par būšanu vecākam
VI nodarbība: Konfliktsituāciju risināšana
VII nodarbība: Mīlestība un robežas
VIII nodarbība: Laimīgi vecāki – laimīgi bērni. Kā turpināt praktizēt apzinātību ikdienā?

Atbalsta grupu vada Inese Lietaviete, Mg.Psych, klīniskā psiholoģe, sertificēta kognitīvi – biheiviorālā terapeite (KBT). Kopš 2011. gada strādā Bērnu slimnīcas “Vecāku mājā”. Vada seminārus par stresa pārvarēšanu, apzinātības praksi, saskarsmi un komunikāciju, garīgo un psiholoģisko resursu atrašanu un stiprināšanu.

Mēs sadarbojamies