Daudzfunkcionālais centrs
“SOLIS AUGŠUP”

Rīgā, Mārupes ielā 14a,
Latvija, LV-1002

Administrācija:
+371 26191333
e-pasts: solis@nepaliecviens.lv

Speciālistu darba laiki un cenrādis
Pakalpojumiem pieteikties šeit

Draudzīgas vides veicināšana ģimeņu ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām atbalstam

“Draudzīgas vides veicināšana ģimeņu ar bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām atbalstam” – 01.05.-31.10.2021 – Sabiedrības integrācijas fonda finansējums.

Projekta mērķis  veicināt draudzīgas vides veidošanu ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, stiprināt katra ģimenes locekļa ģimeniskās piederības sajūtu un aicināt ieraudzīt savu ģimeni kā brīnumu, par ko rūpēties ik dienu.

Projekta ietvaros notika 4 pasākumi.

Jūlijā tika rīkota dienas nometne, kurā piedalījās bērni ar īpašām vajadzībām, ka arī viņu brāļi, māsas un vecāki.

Bērniem notika saliedēšanas spēles un latviešu tradicionālās rotaļas, muzikālās darbnīcas un nometnes dziesmas iemācīšanās, orientēšanās spēles centra “Solis augšup”, Māras dīķa un viesu mājas “Mārtiņi” teritorijās ar eksperimentiem un radošām stacijām, brīvās spēles un uzdevumi  grupās, mammu pagatavoto bezglutēna kēksiņu degustācija launaga laikā, izbraukumi pie dabas, nometnes dalībnieces dzimšanas dienas sagatavošana un svinēšana, brīnumu dienas piedzīvojums ar Dante Pecolli  burvju triku un burbuļu darbnīcu.

Vecāki savā starpā dalījās ar stāstiem par savu ikdienu un saviem bērniem, piedalījās fizioterapijas grupas nodarbībā, sarunā ar masieri, kā atslābināties pēc smagas dienas, kā arī varēja izmantot masiera pakalpojumu, kopā pagatavoja bezglutēna kēksiņus visiem nometnes dalībniekiem un vadītājiem, novadīja spēles bērniem un piedalījās orientēšanās spēlē.

Augustā notika ģimeņu sadraudzības diena, ko rīkoja projekta partneri un ilggadīgie draugi – biedrība “Saulstariņi”. Tas bija izzinošs un atpūtas ceļojums pa Alūksni ar aktivitātēm Muižas parkā. Ģimenes iepazinās ar to, kā Alūksne rada savām ģimenēm draudzīgu vidi, iepazinās ar biedrības “Saulstariņi” citu ģimeņu stāstiem.

Septembrī Tērvetē notika otrā ģimeņu sadraudzības diena. Šajā tikšanās reizē ģimenes dalījās ar savu ģimeņu hobijiem un nodarbēm,  kopā apceļoja Tērvetes parku un piedalījās parka aktivitātēs.

Oktobrī notika noslēdzošā tikšanās. Pasākums notika vairākās vietās –  vecākiem centra “Solis augšup” zālē, ģimenes no Alūksnes tika pieslēgtas online (Zoom), bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām izbraukuma pastaigā pa Ogres Zilajiem kalniem. Brīvprātīgie bērniem un jauniešiem pastaigas laikā sarīkoja 4 apstāšanās stacijas, kuru laikā atcerējās un pārrunāja vasaras tikšanās reizes, izgatavoja vasaras atmiņu pūķi, kuru palaida no skatu torņa.

Savukārt vecāki iesāka ar pārdomu apli, izvēloties piedāvātus foto attēlus un caur tiem stāstot par to, kā patreiz jūtas. Meditācijai par laika un ģimenes nozīmi tika izmantots fragments no mākslas filmas “Idiots” (pēc Dostojevska romāna).

Turpinājumā pie tējas galda atcerējās vasaras notikumus un sadraudzību. Katrs uz lielām lapām sarakstīja vārdus, ko viņiem nozīmēja kopā pavadītais laiks. Pie sarunas viens otru papildināja.

Pasākumu projekta “Draudzīgas vides veicināšana ģimeņu ar bērniem ar īpašām vajadzībām” ietvaros finansiāli atbalstīja Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Mēs sadarbojamies